Проект «Синій Птах: повернення» за мотивами твору Моріса Метерлінка дозволяє створити умови для синергії у взаємодії між системними незалежними проектними командами та потенційними партнерами у постановці вистав українських авторів на кращих сценах України та закордоном…

Проект «Синій Птах: повернення» за мотивами твору Моріса Метерлінка

Проект «Синій Птах: повернення» за мотивами твору Моріса Метерлінка дозволяє створити умови для синергії у взаємодії між системними незалежними проектними командами та потенційними партнерами у постановці вистав українських авторів на кращих сценах України та закордоном…

У 1909 р. була поставлена знаменита п’єса «Синій птах» (1908), в якій герої подорожують по світу в пошуках щастя, а знаходять його у себе вдома. 

До вашої уваги відео про Проект «Синій Птах: повернення»

  • Проект працює з дуже важливою проблематикою, пов’язаною із нестачею саме дієвих механізмів концептуалізації майбутніх постановок, написання п’єс, музики та створення режисерської та художньої концепцій, підготовки організаційного плану та проведення якісних фінансових розрахунків для ефективного втілення проектів.
  • Великі – державні та комунальні – заклади культури залишаються досить закритими для сторонніх пропозицій; це пов’язано із неефективним менеджментом, сталими традиціями, власним дуже щільним графіком, нестачею творчих ресурсів та технічних можливостей для роботи з сучасними авторами, що потребує великої інтегрованості у творчі та організаційні процеси, але великі театри є сьогодні зацікавленими у спільних проектах, реалізація яких можлива за короткі терміни та за умови повної ясності щодо організації постановочного процесу.
  • Деякі незалежні театри та невеликі заклади культури, в свою чергу, вже вміють ефективно управляти розробкою проектних ідей та створенням Концепцій майбутніх вистав, але не мають ресурсу, достатнього для роботи з авторами, організації кастингів, репетиційних сесій тощо. Запропонований проект дозволяє створити умови для синергії у взаємодії між системними незалежними проектними командами та потенційними партнерами у постановці вистав українських авторів на кращих сценах України та закордоном…

Важливим аспектом є те, що проект має ініціювати співробітництво із громадськими та бізнес-середовищами України та Бельгії під час постановки та організації презентацій результатів Резиденції та показів вистави вже поза межами проекту. Але комунікативна стратегія проекту передбачає завчасні перемовини з українськими та бельгійськими потенційними партнерами щодо презентації результатів Резиденції та подальшої постановки великої вистави і її промоції в Україні та Європі. Формат завдання, яке буде поставлено перед композитором, передбачає оркестрування музики для складу ансамблю (14 виконавців) та малого складу оркестру (35 виконавців). Таким чином, проект набуває додаткових фестивальних перспектив.

Високий рівень творчих завдань, що вирішуватимуться в рамках Резиденції, роблять проект унікальним: один з найбільш відомих творів Нобелевського лауреату з літератури бельгійця Моріса Метерлінка п’єса «Синій птах» вперше в сучасній історії українського театру має стати «недитячою» виставою – якою, власне, вона й була написана. Оперно-хореографічний жанр диктує необхідність дуже високого рівня співтворчості на етапі написання лібрето, музики та розробки режисерської, хореографічної та художньої концепції.

До написання музики у команду проекту запрошено переможницю першого конкурсу молодих композиторів у галузі оперної та балетної музики Юлію Філіпську, а до написання лібрето – досвідченого драматурга Дмитра Тернового. Для обох співпраця у проекті буде першим великим досвідом співтворчості у створенні абсолютно оригінального та унікального продукту.

Проект також фокусується на зростанні акторської майстерності, універсалізмі оперних та балетних виконавців, на створенні продукту з новою якістю акторської майстерності, що має привернути увагу до стереотипу у сприйнятті оперно-балетних вистав в Україні, як вистав з традиційно невисоким рівнем акторських вимог до вокалістів, та, на жаль, взагалі – до режисури. Тому ми бачимо актуальність проекту ще й у можливості під час Резиденції відібрати виконавців та працювати саме з режисером, що має великий досвід у драматичному театрі.

Ми також приділяємо велику увагу брендуванню проекту. З урахуванням того, що Харків має традиційно високий рівень у галузі дизайну, буде проведений конкурс на розробку бренд-буку проекту, який буде презентовано в рамках проекту. Це дозволить долучити до участі у проекті ще одну активну ЦА, що традиційно має вплив на місцевий та національний культурний контекст. За нашої думки, одним з завдань проекту буде використання графічного логотипу та мотто проекту у серії «вірусних» відео-роликів.

Також важливим є намагання поєднати велику оперну виставу із сучасною хореографією, в основі якої ми бачимо синтез сучасного балету та культури street dances. Це також має стати унікальним для сучасної української оперної сцени, має привернути увагу до проекту серед аудиторії, що близька до street culture та є великим викликом для композитора та виконавців.

Таким чином, проект є новим етапом розвитку досвіду недержавного незалежного театрального партнерства на базі сталої фундації ЦСМ «Нова Сцена», розвиває майже відсутній на сьогодні жанр сучасної української опери, що створюється «тут і зараз», народжує синергію на перетині традиційного та експериментального досвіду та має стати цікавим для широкої молодої глядацької аудиторії, виконавців, режисерів, художників, балетмейстерів та артистів музичного та драматичного театру, фахівців у галузі мистецтвознавства.

Метою проекту є створення на базі громадської організації ЦСМ «Нова Сцена» сталої театральної резиденції як ефективного механізму крос-жанрової та міжсекторальної взаємодії професійних митців на етапі pre-production музично-драматичних та оперних вистав з підготовкою абсолютно нового драматургічного та музичного матеріалу, глибокою концептуалізацією та генеруванням повної та максимально конкретизованої творчої та організаційно-фінансової концепції культурного продукту.

Презентація Проекту «Синій Птах: повернення» для Міждержавного комітету Belux-Ukraine • Ротарі Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

"Let's Talk" • проєкт психологічного онлайн консультування

Ср Тра 20 , 2020
"Let's Talk" - перший в Україні проєкт психологічного онлайн консультування, працює з 2017 року!
"Let's Talk" • проєкт психологічного онлайн консультування